Аталанта разби с 3:0 тима на Марсилия в мач-реванш от 1/2-финалите на Лига Европа.

...

Аталанта е на финал в ЛЕ след убедителен успех над Марсилия

Аталанта разби с 3:0 отбора на Марсилия в мач-реванш от 1/2-финалите на Лига Европа. Головете за триумфа отбелязаха Адемола Луукман (30'), Матео Руджери (52') и Ел Билал Туре (90'+5'). Така бергамаските се класираха за първи европейски край в своята история.

Съперниците направиха тъждество 1:1 във Франция преди седмица и по този начин италианците се класираха за последния дуел от конкуренцията с общ резултат 4:1.

Аталанта стигна до първо попадение в 30-ата минута, когато нигерийският национал Адемола Лукман осъществя за 1:0, възползвайки се от асистенция на Шарл Де Кетеларе, а шест минути по-късно Де Кетеларе отново заплаши вратата на френския отбор.

Футболистите на Аталанта осъществиха втори гол в 52-ата минута, дело на Матео Руджери, който бе прецизен за 2:0. В 64-ата минута Жордан Верету удари греда за гостите от Марсилия, само че домакините продължиха да управляват дуела.

Крайното 3:0 оформи Ел Билал Туре след отлична самостоятелна акция в четвъртата минута на добавеното време.

Във финалния двубой италианците ще се изправят против летящия през този сезон състав на Байер Леверкузен.